Oprogramowanie

Kolejną oferowaną przez IT-Project usługą jest wytwarzanie dedykowanych rozwiązań informatycznych. Korzystając z doświadczonych specjalistów budujemy aplikacje pod kątem potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Zależy nam aby nasi klienci uczestniczyli w procesie wytwarzania oprogramowania, co pozwala na doskonałe określenie potrzeb klientów. W efekcie powstaje produkt idealnie dopasowany do wymagań zamawiającego. Poza tworzeniem własnych rozwiązań zajmujemy się również rozwijaniem i dostosowywaniem już istniejących produktów, używanych przez naszych klientów tak, by spełniały nawet ich najwyższe wymagania.

Oto przykładowa wytworzona przez nas aplikacja:

System Job Manager – w jego skład wchodzą dwie aplikacje: aplikacja internetowa obsługiwana z poziomu przeglądarki, oraz aplikacje desktopowa obsługiwana z poziomu dowolnego urządzenia z systemem Windows. Sam system ma za zadanie ułatwić i usystematyzować następujące procesy: zarządzanie pracownikami, zespołami pracowników oraz ich pracą, zbieranie i konsolidowanie raportów, wyliczanie kosztów i fakturowanie. Job Manager jest dostosowany do ekranów dotykowych i urządzeń mobilnych dzięki czemu można łatwo sterować pracą jak i ją raportować przez pracowników nie tylko z ekranu komputera i laptopa ale i tabletu czy telefonu.

Idee działania systemu można zobaczyć na poniższym filmie:


Wersje demonstracyjną aplikacji oraz skróconą instrukcje można znaleźć poniżej:

Instrukcja Job Manager
Wersja demonstracyjna Job Manager


Analiza

Dlaczego analiza jest konieczna?

Kompleksową analizę przeprowadzamy w celu jak najlepszego dopasowania produktu do potrzeb klienta pod katem budowy lub wyboru aplikacji. Podstawą do przeprowadzenia analizy jest rozmowa z klientem. W jej trakcie nasi specjaliści, wykorzystując szeroką wiedzę i doświadczenie, omawiają z klientem jego specyfikę pracy, procesy, potrzeby oraz wszelkie trudności i konieczne usprawnienia. Na tej podstawie powstaje model, w którym opisywane są szczegółowe wymagania jakie budowana aplikacja ma spełnić. Na tym etapie klient również otrzymuje informacje o czasie i kosztach jakie są niezbędne do wytworzenia aplikacji o spodziewanej funkcjonalności i jakości. Wymiernym efektem pracy zespołu jest dokument, który jest fundamentem do budowy, lub rozbudowy, wybranego systemu. Dokument ten jest tworzony w taki sposób, aby na jego podstawie dowolny zespół zajmujący się tworzeniem oprogramowania, mógł stworzyć rozwiązanie idealnie dopasowane do wymogów klienta.

Jaki jest zakres analizy?

Analiza wymagań i dobór rozwiązania IT uwzględnia zarówno obecne jak i przyszłe potrzeby firmy. Zakres analizy zależy od celu biznesowego i może obejmować takie działania, jak: analiza procesów, analiza funkcjonalna, benchmarking, wymagania dla rozwiązania i projekt koncepcyjny rozwiązania, kryteria wyboru, analiza rynku i opcji wdrożeniowych, wskazanie ewentualnych optymalnych urządzeń oraz przygotowanie założeń budżetowych inwestycji. Dobór rozwiązania IT może obejmować scenariusze dla zarządu firmy w zależności od tego, co zostanie uznane jako priorytet.

Dlaczego warto zlecić analizę IT-Project?